Co zamiast cukru?

Cukier jest między innymi źródłem siły życiowej, jednak takie cukry zawarte w wartościowym pożywieniu są równoważone przez różne odpowiednie minerały. Zatem energia uzyskana poprzez rozkładanie i przyswajanie tego typu cukrów będzie z natury stała oraz długotrwała. Owa równowaga zostaje zachwiana, gdy cukier zostanie poddany rafinacji. Jakie więc są zdrowe zamienniki takiego białego cukru. Propozycją może być tutaj melasa, a więc pewien produkt uboczny, który to powstaje przy produkcji cukru zrobionego z buraka cukrowego bądź z trzciny cukrowej.Melasa ma między innymi działanie zasadowe,…

Melasa ma między innymi działanie zasadowe, a przy tym jest ona bogata zarówno w wapń, jak i żelazo oraz inne ważne minerały. Melasa zrobiona z chleba świętojańskiego jest równie zdrowa, a w dodatku ma delikatny karmelowy posmak. Świetną propozycją jest też ksylitol, a więc cukier brzozowy. Ma także charakter zasadowy oraz dodatkowe właściwości antybakteryjne. W dodatku nie fermentuje on w naszym przewodzie pokarmowym i jest znacznie mniej kaloryczny niż zwykły cukier. Erytrytol jest jeszcze mniej kaloryczny niż ksylitolu i posiada niższy indeks glikemiczny.

syrop z agawy cena

Foto: pixabay.com

syrop z agawy cena

Foto: pixabay.com

Dość popularna jest również stewia,…

syrop z agawy cena

Foto: pixabay.com

Dość popularna jest również stewia, która z pewnością nie tuczy, albowiem ma wręcz zerowy indeks glikemiczny. W dodatku posiada pewne właściwości antygrzybicze oraz antybakteryjne. Dobrą propozycją jest też syrop z agawy, który jest podobny do miodu. Agawa ma spore ilości inuliny, a więc naturalnego probiotyku. Cena syropu z agawy jest dość przystępna, więc warto wypróbować ów produkt w swojej kuchni.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *