Co zrobić z 1% podatku?

Na to pytanie chyba nikt nie musi sobie odpowiedzieć gdyż każdy wie, co należałoby zrobić. Niestety jak zwykle mało, kto przekaże go na jakiś szczytny cel mimo tego, iż jest to bardzo proste i nie wymaga od nas dużego wysiłku. Dzięki telewizji wiemy, że możemy przekazać ten 1 % jednak chore i potrzebujące dzieci to nie jedyna możliwość. Organizacje pożytku publicznego w skrócie opp to wszystkie pozarządowe firmy oraz działalności.


fundacja

Foto: pixabay.com

Nie są to jedynie charytatywne…

Nie są to jedynie charytatywne akcje typu fundacja polsat czy pajacyk. Trzeba przyznać, że w tym segmencie dominują przede wszystkim ośrodku i kluby sportowe. OPP zrzesza mnóstwo klubów rekreacyjno-sportowych, sekcji sportowych, towarzystw sportów drużynowych oraz towarzystw edukacyjnych. Choć główne skojarzenia, które wypracowała telewizja krążą wokół fundacjom i stowarzyszeniom to nie zajmują one pierwszego miejsca. Tylko od nas zależy, który opp dostanie od nas tą symboliczną sumę z podatku. Do wyboru jest dosłownie kilka setek najróżniejszych rzeczy związanych z prawem, sportem, zdrowiem ekologią czy kulturą.

fundacja

Foto: pixabay.com

Nikt nas do niczego nie zmusza,…

Nikt nas do niczego nie zmusza, dlatego też wybór jest indywidualny. Jeśli kochamy sport i widzimy, że szkółka piłkarska czy koszykarska w naszej miejscowości podupada warto znaleźć ją w bazie opp, która zbiera naprawdę wiele organizacji z całej polski. Możliwe, że trafimy na którąś, z którą byliśmy związani i chcemy jej pomóc bądź odwdzięczyć się za pomoc.

fundacja

Foto: pixabay.com

Więcej informacji znajdziesz na: fundacjaavalon.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *