Jak rozpoznać menopauzę

Menopauza to taki etap w życiu kobiety, który ze względu na różne dolegliwości jest dla niej okresem trudnym, a nieraz także wstydliwym. Jednak większa świadomość społeczna sprawia, że coraz więcej pań zaczyna przyjmować menopauzę jako coś normalnego, naturalnego, co wcale nie musi oznaczać pogorszenia jakości życia.Pierwsze objawy menopauzy mogą pojawić się…

Pierwsze objawy menopauzy mogą pojawić się już po 40 roku życia. Jednak najczęściej jest to okres pomiędzy 45 a 55 rokiem życia kobiety. Objawy menopauzy to oczywiście w pierwszej kolejności brak krwawień miesięcznych.

Jeśli po ukończeniu 40 roku życia kobieta zauważy u siebie około półroczny brak miesiączki, to może to być dla niej sygnałem rozpoczęcia klimakterium. Ten oraz inne objawy menopauzy wynikają z malejącego poziomu estrogenu w organizmie. Kobiety zaczynają borykać się z licznymi przykrymi dolegliwościami, do których należą na przykład uderzenia gorąca, zwiększona potliwość( o nieprzyjemnym zapachu ), którym często towarzyszą także przyspieszone bicia serca i migreny. Ponadto kobiety skarżą się na gorsze samopoczucie, depresję, huśtawkę nastroju.

Typowe fizyczne objawy menopauzy to bolesność stawów, suchość pochwy, zaburzenia snu, prowadzące nawet do długotrwałej bezsenności, a także kłopoty z pęcherzem( nietrzymanie moczu ). Wiele kobiet ciągle uważa, że z tymi problemami musi poradzić sama, tymczasem jest wiele ciekawych poradników, które mądrze prowadzą panie przez kolejne etapy menopauzy. Kobiety mogą też skorzystać z hormonalnej terapii zastępczej.

Informacje o objawy ciąży autor czerpał ze strony pampers.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *