Rozwój dziecka rocznego

Skończenie przez dziecka pierwszego roku życia to magiczna bariera, która pokazuje nie tylko jak szybko ten czas leci, ale również jak nasze dziecko jest już duże i zaczyna być samodzielne. Rozwój dziecka (zobacz) pokazuje, jak szybko się maluch zmienia.Według niektórych rodziców roczny maluch…

Według niektórych rodziców roczny maluch powinien wiele rzeczy potrafić i martwią się, jeśli tak nie jest. Istnieją oczywiście pewne ramy, które w pewien sposób określają czy rozwój dziecka rocznego jest prawidłowy. Ramy te są jednak bardzo elastyczne i nie należy dokładnie się nimi przejmować, choć zbyt duże odchylenia od normy są powodem do niepokoju lub choćby wizyty u lekarza, który na pewno powie, że rozwój dziecka jest jak najbardziej w porządku.

Dziecko roczne np…

Dziecko roczne np. powinno stać bez podparcia, choć niekoniecznie. Rozwój dziecka rocznego pokazuje także, że w tym wieku maluch rozwija się prawidłowo jeśli podnosi zabawki kucając, mówi „mama” i „tata”, chodzi trzymane za rękę, wskazuje nazwany przedmiot. Oczywiście roczne dziecko może także biegać, lub tylko raczkować, to też jest w porządku. Rozwój dziecka zależy od bardzo wielu czynników.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *