Jakie zioła wybierać?

Większość ziół zdecydowanie bardzo potrzebuje słońca. Gdy nie jesteśmy jednak w stanie znaleźć miejsca, które będzie na przykład przez 5-6 godzin dziennie odpowiednio nasłonecznione to możemy mieć poważny problem. Szczególnie nie należy wtedy w domu trzymać ziół, które pochodzą z basenu Morza Śródziemnego. Jest to zarówno rozmaryn, tymianek, jak i oregano.


sklep zielarski warszawa

Foto: pixabay.com

Nie warto nawet próbować takiego eksperymentu…

Nie warto nawet próbować takiego eksperymentu. Warto zawsze bowiem dobierać rośliny bezpośrednio do warunków, a nie próbować w jakiś sposób oszukać naturę. Na pytanie sadzonki czy nasiona tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko bowiem zależy od poziomu naszej cierpliwości oraz ilości miejsca, które posiadamy na parapetach. Dla osób początkujących zawsze dobrym rozwiązaniem będzie kupowanie sadzonek ziół. Wystarczy odwiedzić w tym celu sklep zielarski Warszawa (tutaj natura-akacka.pl).

sklep zielarski warszawa

Foto: pixabay.com

Jeśli chodzi o same sadzonki, to najlepiej jest je kupować po Zimnej Zośce. Wtedy już bowiem nie ma szans na przymrozki. Wybierając jeszcze sadzonki, trzeba koniecznie oglądnąć je z każdej strony. A wszystko po to, żeby upewnić się czy nie posiadają one żadnych zmian chorobowych albo szkodników. Szczególnie łatwo można przynosić do domu przędziorki. Są to bowiem malutkie pajączki, a sama już ich obecność charakteryzuje się po prostu małymi pajęczynkami. Do tego jeszcze posiadają w wielu przypadkach białe kropki na liściach. Nie trzeba nigdy bać się wyjmować bryły korzeniowej z doniczki. Powinna ona być zarówno zwarta, jak i ładnie ukorzeniona.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *