Karmienie piersią a dieta matki

Niedożywianie u matki powoduje szybką utratę pokarmu, co jest krzywdą nie tylko dla dziecka, ale również dla samej matki. Karmienie piersią jest bardzo ważne dla rozwoju dziecka. Specjaliści uważają, że do 6. miesiąca życia dziecka karmienie piersią jest dla dziecka absolutnie wystarczającym źródłem substancji odżywczych.Po tym okresie można stopniowo wprowadzać i…

Po tym okresie można stopniowo wprowadzać i inne pokarmy. Karmienie piersią to czas, w którym zapotrzebowanie na składniki odżywcze, takie jak: białko, witaminy i składniki mineralne jest jeszcze większe niż w okresie ciąży. Kobieta, która karmi piersią dostarcza codziennie swemu niemowlęciu w mleku około 750 kalorii. Sama więc musi być dobrze odżywiona; zdrowe jedzenie musi dodawać jej sił do codziennej krzątaniny i. produkcji mleka dla malucha. Z odżywianiem się w czasie karmienia piersią związanych jest wiele mitów: dotyczą one głównie tego, co wolno jeść karmiącej, a czego powinna unikać.

potrawy dietetyczne

Foto: pixabay.com

trymestry ciąży

Foto: pixabay.com

Jeden mamy wpadają w panikę na…

Jeden mamy wpadają w panikę na myśl o potrawach wigilijnych( fakt: potrawy wigilijne są ciężkostrawne. ), inne unikają nabiału, jeszcze inne nie tkną surowych warzyw. A przecież jeśli mama nie ma kłopotów żołądkowo-jelitowych, a dziecko nie wykazuje objawów alergii czy rozmaitych dolegliwości ze strony brzuszka, jeść można wszystko, co lubimy!.

Autor poleca również stronę: Karmienie piersią

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *