Angielski w służbie zdrowia – porady dla pielęgniarek

pielęgniarka

W ostatnich latach bardzo wielu przedstawicieli polskiej służby zdrowia zdecydowało się na pracę za granicą. W Anglii oraz innych krajach Europy pielęgniarki mogą one liczyć na znacznie lepsze warunki pracy. Niestety, nie każda z osób wykonujących ten zawód może liczyć na zatrudnienie za granicą. Jeśli nie znamy języka angielskiego, nikt nie przyjmie nas do pracy. Jest to bowiem zbyt odpowiedzialny zawód, by móc pozwolić sobie na ryzyko niezrozumienia i pomyłki.

Dlatego też pielęgniarki, które myślą o podjęciu pracy za granicą, powinny zdać sobie sprawę z tego, że nauka płynnego języka angielskiego jest dla nich absolutną podstawą. Dobrym rozwiązaniem są specjalistyczne kursy dla pracowników służby zdrowia – dzięki nim możemy bowiem nauczyć się nie tylko ogólnego, ale również specjalistycznego słownictwa, które przyda się podczas pracy w placówkach medycznych.

Słownictwo i porady

Marzysz o rozpoczęciu pracy pielęgniarki w anglojęzycznym kraju? Musisz więc opanować słownictwo, które pozwoli Ci na rzetelne wykonywanie swoich obowiązków. Zastanówmy się więc, czego musisz się nauczyć. Z całą pewnością są to wszystkie słowa związane z opisem dolegliwości, które może odczuwać pacjent. Warto również opanować wyrazy, które wiążą się z opieką nad pacjentem – a więc – podawanie picia, zmiana opatrunków, zabiegi higieniczne i pielęgnacyjne itp.

Kolejnym ważnym aspektem nauki języka angielskiego dla pielęgniarek jest przyswojenie słów związanych z nazwami chorób oraz badaniami. Ich znajomość jest bowiem niezbędna do rozumienia wytycznych otrzymywanych przez lekarzy. Pielęgniarka pracująca w anglojęzycznym kraju nie powinna mieć trudności ze zrozumieniem dyspozycji przełożonych – w przeciwnym razie nie może liczyć na stałe zatrudnienie.

London

Warto również zadbać o nauczenie się słów, które pomogą nam opisać poszczególne badania i zabiegi. Pacjenci często są zaniepokojeni swoim stanem zdrowia oraz przeprowadzaną diagnostyką. Nierzadko pytają o kolejne etapy badań. To właśnie w pielęgniarkach widzą osoby, z którymi można szczerze porozmawiać i rozwiać swoje wątpliwości. Jest ona bowiem bliżej pacjenta niż lekarz, do którego niektórzy pacjenci odczuwają dystans. Warto więc zadbać o to, by umieć swobodnie porozmawiać.

Jak widać – nauki jest sporo. Próba przyswojenia wszystkich niezbędnych informacji na własną rękę może więc okazać się wyzwaniem ponad siły. Dlatego też, warto zadbać o profesjonalną edukację np. poprzez uczestnictwo w kursach stworzonych dla pielęgniarek. Warto również zadbać o regularne ćwiczenie w domu np. poprzez odgrywanie scenek rozmów z lekarzami i pacjentami. Pozwoli to nam poczuć się pewniej i oswoić z medycznym językiem i terminologią.

Wyjazd za granicę do pracy – obowiązkowy angielski

Praca pielęgniarki jest zadaniem wyjątkowo odpowiedzialnym, związanym z ratowaniem życia i zdrowia. Dlatego też panie, które zastanawiają się nad możliwością wyjazdu do pracy za granicę, muszą mieć świadomość, jak ważna jest znajomość języka angielskiego. Dla większości przychodni i szpitali jest to absolutna podstawa. Tylko znająca angielski, pielęgniarka jest bowiem w stanie zrozumieć polecenia lekarza i wątpliwości pacjenta.

Udostępnij wpis