Jak wybrać idealne okulary?

okulary korekcyjne

Jeśli poszukujemy dobrej klasy okularów, oprawek, soczewek czy też innych akcesoriów optycznych, z pewnością zastanawiamy się nad tym, na co przy wyborze tego typu produktów powinniśmy zwrócić szczególną uwagę oraz który optyk, funkcjonujący obecnie na rynku, mógłby zaoferować nam produkty, z których naprawdę będziemy zadowoleni.

Miej na oku swoje oczy

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak cennym narządem są nasze oczy. Niestety na co dzień bywają one narażone na działanie wielu szkodliwych czynników. Można do nich zaliczyć: alergeny, zanieczyszczenia, suche powietrze, sztuczne lub nieprawidłowe oświetlenie, szkodliwe promieniowanie UV, przebywanie w zadymionych, zakurzonych i klimatyzowanych pomieszczeniach, pracę przy monitorze. Czynniki te mogą przyczynić się do powstania skutków ubocznych groźnych dla naszych oczu. Dlatego bardzo istotne jest dbanie o higienę tego delikatnego narządu w naszym ciele, między innymi poprzez unikanie szkodliwego otoczenia (w możliwie największym stopniu), używanie kropli do oczu i chronienie wzroku za sprawą odpowiednich produktów optycznych, czyli okularów.

Okulary mogą chronić nasze oczy przed niektórymi czynnikami, spośród wyżej wymienionych. Ważny w tym względzie jest jednak dobór naprawdę wartościowych artykułów. Okulary przeciwsłoneczne chronią nasze oczy przed silnym światłem słonecznym, jednak najlepsze spośród nich są takie, które nie tylko ograniczają dostęp promieni słonecznych w zakresie widzialnym, ale także w zakresie ultrafioletu. Bardzo znaną marką okularów przeciwsłonecznych na świecie są okulary Ray-Ban, które pojawiły się na rynku już w 1937 roku. Do dziś stanowią jedną z najbardziej innowacyjnych i rozpoznawalnych marek w świecie okularów.

Produkty tej firmy oraz innych marek, które zawierają w sobie odpowiednią ochronę przed promieniowaniem UV, możemy z łatwością znaleźć w ofercie wielu salonów optycznych. Znajdziemy okulary o eleganckim i stylowym wyglądzie, które oprócz zapewnienia nam odpowiedniej ochrony oczu, dodadzą szyku naszym codziennym stylizacjom.

Są również okulary przeciwsłoneczne z mocą korekcyjną, czyli okulary korekcyjne z odpowiednio zabarwionymi szkłami. Jednak szczególnie polecane są sportowe okulary przeciwsłoneczne z mocą korekcyjną, bowiem oprócz tego, iż posiadają one atrakcyjne wzornictwo sportowe, są także najbezpieczniejsze przy uprawianiu sportów. Na rynku dostępne są też specjalistyczne rodzaje okularów takie jak specjalne okulary na narty, które nie tylko ograniczają dopływ silnego promieniowania słonecznego na stokach narciarskich, ale także chronią nasze oczy przed wiatrem i śniegiem, co zapewnia nam większy komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy na nartach lub snowboardzie.

Okulary

Gdy oczy potrzebują pomocy…

Wady ostrości wzroku to najczęstsze problemy, z jakimi zwracamy się do okulisty. Nieostre widzenie to skutek niezdolności układu optycznego oka do prawidłowego skupienia promieni świetlnych na siatkówce. Wady wzroku pojawiają bez względu na wiek. Dotyczą dzieci, młodzieży oraz dorosłych i starszych ludzi. Sposobem radzenia sobie z tego typu problemem jest zdiagnozowanie wady u okulisty, a następnie dobór odpowiednich okularów korekcyjnych. Posiadając receptę od specjalisty możemy wybrać szkła korekcyjne o odpowiadającym nam typie, materiale, barwieniu, dodatkowej powłoce, konstrukcji i grubości.

W ofertach sklepów optycznych znajdziemy także szerokie spektrum oprawek, które sprawią, iż okulary korekcyjne będą gustownie wyglądały na twarzy. Jeśli cenimy sobie wygodę możemy także wybrać soczewki kontaktowe różnych typów, w tym soczewki sferyczne będące najpopularniejszym wariantem soczewek kontaktowych. Służą one osobom z typowymi wadami wzroku: krótkowzrocznością i dalekowzrocznością. Co ciekawe, możemy spotkać się z grupą soczewek sferycznych, posiadających delikatne zabarwienie – pogłębiające naturalny kolor jasnych oczu – lub soczewki o zdecydowanym i kryjącym kolorze, które jednocześnie z działaniem korygującym wadę wzroku, drastycznie zmieniają kolor tęczówki.

Inne pomoce optyczne

Na rynku optycznym istnieje szeroki wybór lup i pomocy optycznych, z których możemy skorzystać – zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym – podczas wykonywania przez nas określonych, precyzyjnych czynności. Takie pomoce optyczne przydają się również tym z nas, którzy mimo niedoskonałego wzroku, chcą poświęcić się swoim pasjom, takim jak czytanie. Do wyboru mamy się między innymi: lupy ręczne z automatycznie wmontowanym źródłem światła, lupy ze statywem oraz lupy okularowe.

Udostępnij wpis