Masaż wyszczuplający – pytania i odpowiedzi

masaż wyszczuplający

Szczupła, idealnie wyglądająca sylwetka to marzenie każdego z nas. Niestety, rzeczywistość często odbiega od naszych wyobrażeń – nawet mimo zmiany nawyków żywieniowych oraz wprowadzenia aktywnego trybu życia. Co możesz zrobić w takim przypadku? Rozwiązaniem, jakie oferuje Hotel Las-Woda w okolicach Warszawy, jest nowoczesny masaż wyszczuplający, który przynosi doskonałe efekty.

Masaż tego typu to rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą wzmocnić efekty diety, ujędrnić ciało oraz zadbać o właściwe wymodelowanie sylwetki. Za pomocą nowoczesnych metod masażu nasi doświadczeni pracownicy potrafią doprowadzić do znacznej poprawy wyglądu ciała klientów. Wystarczy zaledwie kilka zabiegów, by zarys sylwetki wyraźnie się poprawił.

Techniki masażu wyszczuplającego

Pod pojęciem masaż wyszczuplający znajduje się znacznie więcej, niż tylko jedna technika. Jego podstawą jest skorzystanie ze zdobyczy masażu klasycznego, a więc dotyku o różnym natężeniu – od głaskania po ugniatanie oraz dość silny nacisk. Nie jest to jednak jedyna metoda, z której korzystamy. Pomocne okazują się bowiem również elementy masażu antycellulitowego.

Jakie konkretnie? Przede wszystkim masaż dynamiczny oraz wykorzystanie bańki chińskiej, która tworząc próżnię pobudza krążenie, a tym samym wspomaga rozbicie i spalanie tkanki tłuszczowej. Stosowane metody zawsze są ustalane indywidualnie – tak, aby jak najlepiej dopasować je do rodzaju problemu z którym zmaga się konkretny klient. Dzięki temu masaż przynosi doskonałe efekty.

akcesoria do masażu
nnoeki / Pixabay

Zalety i wskazania do masażu wyszczuplającego

Wiele osób, które zastanawia się nad tym czy masaż wyszczuplający działa, podchodzi do tego tematu dość sceptycznie. Zupełnie niepotrzebnie! Efekty masażu wyszczuplającego są bowiem naprawdę widoczne – wystarczy połączyć go ze zmianą nawyków żywieniowych oraz aktywnością fizyczną. Warto w tym momencie zaznaczyć również, że zabiegi warto powtarzać co najmniej kilkukrotnie, w odstępie 1-2 tygodni.

Jakie są zalety tego rodzaju masażu? Przede wszystkim zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej, a także ujędrnienie skóry. Dzięki temu możemy uniknąć nieestetycznego „zwisania”, które jest problemem wielu osób stosujących wyłącznie dietę odchudzającą. Wskazaniem do tego rodzaju masaży jest przede wszystkim niewielka nadwaga oraz cellulit. W przypadku otyłości konieczne jest wdrożenie odpowiedniej diety oraz skorzystanie z pomocy lekarskiej.

Przeciwwskazania

Masaż wyszczuplający przynosi szybkie i widoczne efekty, ponieważ jest zabiegiem dość intensywnym. Dlatego też osoby, które cierpią z powodu rozmaitych schorzeń i dolegliwości, nie zawsze mogą się mu poddać. Jeśli masz wątpliwości – skonsultuj się ze swoim lekarzem.

Wśród przeciwwskazań do tego rodzaju masażu znajdują się m.in: stany zapalne i choroby skóry, jak również zmiany alergiczne. Przeciwwskazaniem są również problemy z węzłami chłonnymi, żylaki, tętniaki oraz zapalenie żył. Jeśli więc zmagasz się z problemami z układem krążenia – do tego rodzaju masażu podejdź rozważnie. Nie należy go również wykonywać w przypadku chorób nowotworowych oraz owrzodzeń.

Części ciała

Zastanawiasz się jakie części ciała poddawane są masażowi wyszczuplającemu? Wszystko zależy oczywiście od tego jakie partie twojego ciała wymagają wyszczuplenia i pomocy w spalaniu tkanki tłuszczowej. Niemniej jednak najpopularniejszym z zabiegów jest masaż ud. Tkanka tłuszczowa odkłada się tu u większości z nas. Kolejnym z najczęściej wykonywanych masaży jest ten obejmujący pośladki.

Warto jednakże zaznaczyć, że nie ograniczamy się wyłącznie do tych rejonów. Również osoby, które zmagają się z otyłością typu brzusznego mogą liczyć na wykonanie skutecznego masażu, który usprawni spalanie tkanki tłuszczowej i powrót do pięknej figury. Jeśli zaś zmagasz się z tzw. „drugim podbródkiem”, postaw na masaż twarzy, który również daje doskonałe efekty.

Cennik

Chcesz sprawdzić czy masaż wyszczuplający przynosi efekty, ale obawiasz się, że koszt zabiegów będzie zbyt dużym obciążeniem dla twojego portfela? Zupełnie niepotrzebnie.  W Hotelu Las-Woda możesz liczyć na 55 minut zabiegu w cenie 170 zł lub 25 minut za jedyne 100 złotych.  Jednak korzyści jakie możemy uzyskać są nieporównywalnie wyższe w stosunku do tej ceny.

Udostępnij wpis