Zabiegi kosmetyczne dla kobiet – zadbaj o siebie od podstaw

zabiegi kosmetyczne

W dzisiejszych czasach kosmetyka jest rozwinięta na naprawdę wysokim poziomie. Z tego względu my, kobiety, nie musimy martwić się upływem czasu, gdyż za pomocą kilku zabiegów można go niemalże zatrzymać. Wśród najbardziej popularnych zabiegów kosmetycznych możemy odnaleźć wiele różnych technik medycznych i kosmetycznych, których zadaniem jest osiągnięcie zróżnicowanych efektów.

Jakie są rodzaje zabiegów poprawiających urodę?

W dzisiejszych czasach kobiety mogą poprawić prawie każdą niedoskonałość wynikającą nie tylko z upływy czasu, ale także z uwarunkowań genetycznych. Kobiety bardzo chętnie poddają się różnym zabiegom, które poprawiają wygląd. Istnieje wiele technik kosmetycznych i zabiegów medycyny estetycznej, które są dostępne na rynku, a ich cena jest bardzo zróżnicowana, podobnie zresztą jak ich inwazyjność. Z jakich zabiegów kosmetycznych mogą korzystać kobiety? Tutaj wyróżniamy m. in.:

  • depilację laserową
  • fotoodmładzanie
  • Dermapen
  • trwałe lakierowanie paznokci
  • opalanie natryskowe
  • masaże i modelowanie sylwetki

Jeśli zaś chodzi o zabiegi medycyny estetycznej, to możemy skorzystać np. z:

  • Botox,
  • leczenie przebarwień i laser frakcyjny,
  • laserowe usuwanie blizn/kurzajek/owłosienia
  • usuwanie żylakó

Light Sheer Duet i Dermapen– co to są za zabiegi?

Wśród szczególnie polecanych zabiegów jest depilacja laserowa metodą Light Sheer Duet. Na czym ona polega? Do tego zabiegu wykorzystuje się laser diodowy producenta urządzeń medycznych Lumenis, dzięki czemu zabieg jest w pełni bezpieczny i skuteczny. W ciągu całego życia wykonujemy go zaledwie pięć razy, by na zawsze pozbyć się niechcianego owłosienia, a system podciśnienia i chłodzenia sprawia, że zabieg jest bezbolesny.

Dermapen to rodzaj mezoterapii igłowej, który jest dla pacjenta komfortowy i bezpieczny. Urządzenie Dermapen działa na zasadzie pulsujących igieł, którymi twarz jest automatycznie nakłuwana, wprowadzając w ten sposób substancje czynne w głąb skóry. W ten sposób można pozbyć się blizn potrądzikowych, pooparzeniowych czy pooperacyjnych oraz drobnych płytkich marszczek.

Zabieg mezoterapii igłowej stosowany jest również na całe ciało w celu usuwaniu rozstępów, zwiotczałej skóry, odmłodzenia dłoni, a nawet wspomagania terapii przeciw wypadaniu włosów.

Botoks – czym tak naprawdę jest?

Powszechnie znaną metodą usuwającą zmarszczki mimiczne jest botoks. To oczyszczony preparat białka uzyskany z bakterii clostridium botulinum. Wstrzykuje się go do poszczególnych partii mięśniowych twarzy, by usunąć problem ich nadmiernego kurczenia, które wywołuje powstawanie zmarszczek. W ten sposób można się pozbyć zmarszczek między brwiami, poziomych zmarszczek czołowych, „kurzych łapek” i bruzd na szyi. Botoks stosuje się też w zwalczaniu nadpotliwości.

Udostępnij wpis