Dentysta dla dzieci w Warszawie

dentysta dziecięcy warszawa

Każdy rodzic wie, że o zdrowie dziecka trzeba dbać od najmłodszych lat. Jednak gdy w grę wchodzi dentysta, często przestraszeni dorośli przenoszą swoje obawy na dzieci i niepotrzebnie zwlekają z odwiedzeniem gabinetu stomatologa. Aby uniknąć rozbudzania w najmłodszych niepotrzebnych lęków i zadbać o ich zęby od samego początku, trzeba wybrać przyjaznego specjalistę, rozumiejącego obawy dziecka.

Jak wybrać dentystę – okiem dziecka

W dziecięcej pamięci potrafi zapisać się wiele szczegółów, na które dorośli niekiedy nie zwracają uwagi. Dobry dentysta dziecięcy z Warszawy zadba więc o to, by wizyta była nie tylko korzystna dla zdrowia fizycznego, ale też psychiki dziecka. Gdyby zapytać najmłodszych, do jakiego dentysty chcieliby się udać, z pewnością odpowiedziałyby, że do miłego i spokojnego. W końcu profesjonalny stomatolog wie, że leczenie nie musi boleć tak, jak spodziewają się tego pacjenci – może więc z czystym sumieniem pocieszać najmłodszych z nich.

Dobrym zwyczajem różnych przychodni jest umieszczanie w poczekalni kącika dla dzieci, gdzie mały pacjent może pobawić się przed wizytą i niepotrzebnie nie skupiać na niej samej. Innym miłym gestem jest wręczenie drobnego upominku przez lekarza po zakończonym badaniu. Często są to naklejki z napisem „dzielny pacjent” i inne tego typu drobiazgi dodające dzieciom odwagi i wiary w siebie. Dobry dentysta dla dzieci w Warszawie z pewnością zadba o takie szczegóły.

Dziecku łatwiej będzie zachować spokój, gdy w sterylnym gabinecie pełnym obcych mu narzędzi zobaczy jakieś elementy własnego świata – wspomniane już zabawki, naklejki czy jakieś kolorowe obrazki na ścianie. Na te szczegóły uwagę zwraca dziecko. O czym natomiast musi pamiętać rodzic?

Jak wybrać dentystę – okiem rodzica

Dorośli z pewnością zwrócą uwagę na opinię, jaką cieszy się dany lekarz. Chętniej wybiorą się do gabinetu posiadającego nowoczesne i dobre narzędzia. Niezwykle ważne jest też dbanie o higienę i sterylność aparatury. Warto też sprawdzić, jakie podejście do dzieci mają lekarze pracujący w danej placówce. Gabinet stomatologiczny Och-Dent w Warszawskiej Ochocie gromadzi specjalistów, których cechuje nie tylko troska o zdrowie pacjentów, ale też o ich samopoczucie i podejście do samego zabiegu.

Potwierdzającym to przykładem jest plan każdej pierwszej wizyty dziecka u dentysty – ma on na celu wstępne zapoznanie go z gabinetem i jego tajnikami, tak by następnym razem leczenie przebiegło sprawnie i bez niepotrzebnego strachu. Cóż dziwić się dzieciom, w końcu lęk przed nieznanym towarzyszy nawet dorosłym!

Dentysta z Warszawy radzi…

Wykwalifikowani lekarze z warszawskiego Och-Dentu radzą, by niepotrzebnie nie straszyć dzieci ani nie sugerować im, że wizyta u stomatologa może być stresująca czy nawet bolesna. Strach ma wielkie oczy, podczas gdy rzeczywistość okazuje się być zupełnie inna. Nie ma sensu więc przerzucać na dzieci swoich obaw. O wiele lepiej jest wytłumaczyć im, jak wygląda wizyta u stomatologa, jak należy się zachowywać podczas leczenia czy jakich przyrządów dentysta może użyć. Najlepiej nie używać przy tym trudnych do zrozumienia określeń czy słów mogących wywołać lęk. Nie powinno się też straszyć pociechy dentystą np. gdy zje coś słodkiego.

Jak często dzieci powinny chodzić do dentysty?

Dla mieszkańców stolicy i okolic regularne uczęszczanie do dobrego dentysty w Warszawie nie powinno być kłopotem. Zwlekanie do czasu pierwszego bólu zęba nie pomoże w utrzymaniu zdrowych i białych zębów, a do tego nie nauczy dziecka, że powinno o nie dbać. Pacjentem może być nawet półtoraroczne dziecko – to własnie od tego momentu warto zacząć zapoznawać je z lekarzem, jego gabinetem i pomocą, jakiej udziela.

Częstotliwość chodzenia do dentysty zależy od stanu zębów i ich podatności na próchnicę, jest więc kwestią indywidualną, określaną przez lekarza. Zaleca się jednak, by przyprowadzać dziecko na wizyty kontrolne co 3-4 miesiące.

Piękny, biały uśmiech to wizytówka każdego człowieka. Warto więc dbać o zęby od najmłodszych lat.

Udostępnij wpis