Masz dosyć okularów i soczewek? Sprawdź co możesz zrobić

okulistyka

Masz wadę wzroku? Z pewnością więc nie raz zauważyłeś, że rozwiązania, które pozwalają ją korygować, nie są w stu procentach doskonałe. Okulary nie dają nam pełnego pola widzenia, parują, nie pozwalają wykonywać wszystkich czynności. Soczewki wypadają, podrażniają oczy, wymagają maksymalnej dbałości o ich higienę i odpowiednie użytkowanie.

Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób ma zwyczajnie dość okularów i soczewek. Jesteś jedną z nich? Z pewnością ucieszy cię więc fakt, że obecnie można skutecznie wyleczyć wadę wzroku. Rozwiązaniem, które to umożliwia, jest laserowa korekcja wzroku. Ten nowoczesny zabieg pozwala całkowicie pozbyć się uchybień. Możesz więc zapomnieć o okularach! 

Jakie są metody poprawy wady wzroku?

W dzisiejszych czasach dysponujemy szeregiem metod korekcji wzroku, wśród których znajdziemy zarówno zabiegi leczące krótkowzroczność, jak i nadwzroczność. Dlaczego warto się na nie zdecydować? Przede wszystkim z powodu skuteczności. Nie bez znaczenia jest również fakt, że zabiegi te wykonywane są laserowo, dzięki czemu nie są tak inwazyjne jak tradycyjne operacje. 

Wśród metod korekcji wzroku wymienić możemy między innymi metodę LASIK, która pozwala na leczenie wad od -15 do +6 dioptrii. Odmianą tego zabiegu jest metoda LASEK. Poza tym możemy zdecydować się na najnowocześniejsze zabiegi takie jak SMILE, które pozwalają jeszcze bardziej zmniejszyć wielkość nacięcia w rogówce, co sprawia, że pacjent szybciej dochodzi do zdrowia.

Kiedy jest najlepszy moment na zabieg?

okulistyka

Mówiąc o laserowej korekcji wzroku warto wspomnieć, że nie jest to rozwiązanie dla każdego. Nawet jeśli wada wzroku towarzyszy ci od dziecka, nie powinieneś zdecydować się na zabieg przed ukończeniem 25 roku życia – do wtedy mogą bowiem rozwijać się gałki oczne, a co za tym idzie również wada wzroku. Operacja nie zostanie wykonana również w przypadku wady niestabilnej.

Co to oznacza? Mówiąc najprościej, jeśli w ciągu ostatnich 12 miesięcy wada wzroku uległa zmianie, trzeba poczekać aż przestanie się pogłębiać. Nie należy jednak samodzielnie podejmować decyzji o rezygnacji z zabiegu. Każdorazowo pacjent zostaje bowiem poddany wielu badaniom diagnostycznym, które pozwalają zakwalifikować go do niego. Ostateczną decyzję podejmuje więc lekarz.

Cennik i koszty

Wiemy już co daje laserowa korekcja wzroku. Nie da się jednak ukryć, że jest to zabieg, który nie jest refundowany przez NFZ. Dlatego też warto wiedzieć z jakimi kosztami musimy się liczyć. Tym bardziej, że ceny laserowej korekcji wzroku nie należą niestety do najniższych. Przyjrzyjmy się więc im nieco bliżej. Wiele zależy bowiem od metody zabiegu, jaką wybierzemy lub do jakiej zostaniemy zakwalifikowani.

I tak, metoda LASIK, która jest jedną z najpowszechniej stosowanych, to koszt około 2700 złotych za jedno oko. W przypadku metody FLEX, która jest nowocześniejsza i bardziej bezpieczna, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 4400 zł za zabieg na jednym oku. Metoda LBV kosztuje około 4800 zł, zaś korekcja wzroku metodą SMILE to koszt około 5200 złotych.

Co jeśli koszty przekraczają Twoje możliwości?

Laserowa korekcja wzroku to wciąż zabieg, który kosztuje sporo. Nie każdy z nas może zdecydować się na jego opłacenie z własnej kieszeni. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować z ostrości widzenia. Dogodne rozwiązanie oferuje nam firma MediRaty, o czym możemy przekonać się na stronie https://www.mediraty.pl/. To pomoc finansowa w postaci kredytu na leczenie. Niskie raty sprawią, że wydatek związany z operacją będzie znacznie mniej odczuwalny.

Udostępnij wpis